Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Underhåll och akuta åtgärder av kylanläggningar i ishallar
Referensnummer: HS/2022:99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser planerat och avhjälpande underhåll, akuta åtgärder samt rådgivning avseende kylanläggningar med ammoniak som köldmedium i Huddinge Samhällsfastigheters tre ishallar inom Huddinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen