305203-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av avfallsanläggning – Processutrustning, Sorteringsanläggning Umeå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcessutrustning, Sorteringsanläggning Umeå
BeskrivningUmeå Energi AB planerar att etablera en automatisk avfallssorteringsanläggning för kommunalt avfall och verksamhetsavfall och inbjuder att lämna anbudsansökan på förfrågan avseende komplett processutrustning för avfallssortering, se vidare i inbjudan. Umeå Energi AB plans to establish an automatic waste sorting facility for municipal waste and industrial waste and invites the submission of tender applications for the request regarding complete process equipment for waste sorting, see further in the invitation.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125769:Lot:1