305215-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av skepp
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batch 23 – Fast Rescue Boats.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ingående av ett ramavtal, Batch 23 avseende underhåll och tekniskt systemstöd för Fast Rescue Boat (FRB).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.