Upphandling kring AV-produkter pågår. Observera att tid och omfattning kan komma att ändras fram till att upphandlingen annonseras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32232000 Videokonferensutrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 48515000 Programvara för videokonferens, 72212515 Programvaruutvecklingstjänster för videokonferens
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen