Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däcktjänster 2018
Referensnummer: KS2017/0840
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Däck och däcktjänster för Lunds kommun med samverkanskommuner.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen