305255-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
16/051: Julklappar till PostNords medarbetare 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp av julklappar till PostNord-koncernens medarbetare.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.