2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Landskapsarkitektur
Beskrivning: Exploateringskontoret planerar att under juni månad 2024 komma ut med upphandlingen för kommande ramavtal för landskapsarkitektur. Preliminärt datum för anbudsinlämning är under v.35.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur