2. Förfarande
Förfarande
Titel: Destruktionsmaskin
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kontrakt som ska tillgodose Polismyndighetens behov i Stockholm. Kontraktet omfattar leverans, installation och service av en destruktionsmaskin/disktugg med optioner till serviceavtal efter att garantitiden har gått ut.
Intern identifierare: A186.631/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31640000 Elektriska maskiner och apparater med särfunktion
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30233131 Diskettenheter, 30237320 Disketter, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31710000 Elektronisk utrustning, 32582000 Databärare, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Destruktionsmaskin