305277-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Utrustning för skridskoåkning och ishockey
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ishockeysarg inkl. publikskydd till Alfta ishall (Ovanåkers Kommun) samt Bollnäs ishall (Sävstaås ishall)
Referensnummer: 8076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny sarg till Alfta ishall Ovanåkers kommun samt Bollnäs ishall (Sävstaås IP).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen