Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportbilar till Hjälpmedelsservice
Referensnummer: RS/210122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla ramavtal för transportbilar till hjälpmedelsservice samt hjälpmedelsservice - barn. Regionen efterfrågar 4 olika typer av fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Stor bil till Hjälpmedelsservice
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34136100 Lätta skåpbilar, 34136200 Varuvagn av skåpbilsmodell
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Liten bil till Hjälpmedelsservice
Del nr: 2
Bil med en sätesrad till Hjälpmedelsservice barn
Del nr: 3
Bil med två sätesrader till Hjälpmedelsservice barn
Del nr: 4