305341-2019 - ResultatSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi Intensivvård förbrukningsartiklar andningsvård II
Referensnummer: 19RGK130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av slutna sugsystem, laryngelatub, narkos/ventilatorslang, slangset för hemventilator, syrgasmask m. reservoar, CPAP set för högflöde, minidränage för pneumothorax, retentions set, EKG elektrod långtids EKG elektrod t Quickels, Elektrod t BIS, plastslang, bubbelslang, syrgas näsgrimma, pleuratappningsset, cufftryckmätare, engångsöverdrag till traumamadrass, munvårdsset, plomberingsband
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen