Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Upphandlande bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audio mixing console
Referensnummer: SR 2107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.1.4.
Kort beskrivning
SR har beslutat att avbryta upphandlingen eftersom det har fastställts att kravspecifikationen och utvärderingsmodellen är felaktigt utformad, vilket innebär att det inte har varit möjligt att säkerställa att det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kan accepteras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32342420 Studiomixer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen