305348-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensband, -slynga
Referensnummer: 1703801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Inkontinensband för behandling av ansträngningsinkontinens hos kvinnor.
— Inkontinensband för retropubisk metod
— Inkontinensband för transobturatorisk metod outside-in
— Inkontinensband för transobturatorisk metod inside-out
Inkontinensband/ Inkontinensslygna/ Inkontinensslyngor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141621 Inkontinensset
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen