305366-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Datortjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienter och tillbehör till IT-arbetsplats
Referensnummer: RJL 2022/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län avser upphandla klienter och tillbehör till IT-arbetsplats, tillsammans med Linköpings kommun, Region Östergötland, Söderköpings kommun, Valdemarsviks kommun, Mjölby kommun, Motala kommun och Vadstena kommun. Upphandlingen avser främst datorer, bildskärmar, dockningsstationer och tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen