Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillgänglighetsanpassningstjänster
Referensnummer: 2022KS/0671
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för tjänster inom tillgänglighetsanpassning t.ex. skapande av nya mallar och justerande av befintlig mallar, tillgänglighetsanpassa befintliga dokument samt utbildning/rådgivning gällande tillgänglighetsanpassning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1: Mallar och tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad på två anbudsområden och kommunen kommer teckna ramavtal med maximalt 5 anbudsgivare per anbudsområde med rangordning.
Avtalstid 1+1+1+1 år
Anbudsområde 2: Befintliga dokument
Del nr: 2