305384-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värmeflis, Gagnefs kommun
Referensnummer: GNU 2021/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av stamvedsflis samt torrflis för energiproduktion åt Gagnefs kommun, Närvärme i Djurås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ca 5,5 GWh per år +/- 15 %.