305388-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: KS-UH/2021:4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Tryckeritjänster för successiva beställningar och leveranser
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal med flera tryckerier som ska leverera tryckeritjänster.
Område A:
Omfattar tryck av informationsmaterial för kommunens verksamheter, för successiva uttag och leveranser under avtalsperioden.
Med informationsmaterial menas bl a broschyrer (enkla och kvalificerade), kataloger, årsredovisningar, kommuntidning, affischer.
Område B:
Specialtryck/print av typen banderoller, vepor, roll-ups, skyltar, storbildsaffischer forextryck, mässmateriel, expomaterial, dekaler.
Område B
Del nr: 2