305402-2021 - ResultatSverige-Charlottenberg: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel småkök
Referensnummer: Dnr 2021-106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Eda kommun inbjuder till anbudsgivning gällande livsmedel småkök. Anbud kan lämnas med eller utan transport.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222111 Bananer, 03222220 Apelsiner, 03222322 Päron, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15130000 Köttvaror, 15131230 Salami, 15131410 Skinka, 15321000 Fruktjuicer, 15332180 Meloner, 15500000 Mejeriprodukter, 15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15871230 Tomatketchup
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen