305435-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hydraulik
Referensnummer: UH-2018-125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun, Skelleftebuss AB, Skelleftebostäder AB, Skellefteå Industrihus och Västerbottensteatern AB upphandlar hydraulik för löpande uttag. Med Hydraulik avser vi följande grupper/områden:
1) Hydraulikprodukter & verkstadsarbeten kopplat till hydraulik
2) Mobil slangservice
Detta är alltså en delad upphandling där anbudslämnaren kan välja att lämna anbud på en eller båda två grupperna.
Det vill säga anbudslämnaren kan lämna anbud på antingen hydraulikprodukter & verkstadsarbeten eller på mobil slangservice eller så kan anbudslämnaren lämna anbud på både hydraulikprodukter & verkstadsarbeten och mobil slangservice.
Upphandlingen kommer att utmynna i ett rangordnat ramavtal där upphandlande myndigheterna kommer att teckna avtal med maximalt två leverantörer inom respektive grupp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hydraulikprodukter & verkstadsarbeten kopplat till hydraulik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1)Hydraulikprodukter & verkstadsarbeten kopplat till hydraulik
2)Mobil slangservice
Mobil slangservice
Del nr: 2