305435-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande) – Hårdvara till körjournalsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHårdvara till körjournalsystem
BeskrivningDenna upphandling omfattar tillhandahållande av hårdvara till befintligt körjournalsystem (Portify - Fleet Intelligence) med tillhörande SIM-kort inklusive abonnemang. Kommunen avser att byta ut befintlig hårdvara i samtliga fordon som idag har hårdvara installerat, vilket är cirka 550 fordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86687:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38548000 Instrument till fordon, 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering