2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad av Vallargärdets skola, förskola och idrottshall
Beskrivning: Entreprenaden avser nybyggnation av Vallargärdets skola, förskola och idrottshall. Skolan, förskola och en fullstor idrottshall byggs som en enda byggnad. Rivning av befintliga byggnader och anläggningar på plats ingår.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99512:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader