305463-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förband, sårvård- och gips/produkter Del 2
Referensnummer: RNRGS190070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser Region Halland behov av förband, sårvårdsprodukter inkl. gips med tillbehör. Upphandlingen är ett omtag och innefattar bl.a. plåster, olika typer av bindor, fixeringar, tejper m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141110 Förbandsartiklar, 33141112 Plåster, 33141113 Bandage
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen