Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: UH 2023/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två (2) anbudsområden:
1. Resebyråtjänst exklusive utrikes tågresor
2. Utrikes tågresor exklusive resebyråtjänst
Anbudsgivare kan lämna anbud för båda områdena eller för ett (1) område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen