2. Förfarande
Förfarande
Titel: Monitoreringstjänster och projektledare inom klinisk forskning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar monitoreringstjänster och projektledarstöd inom klinisk forskning för Västra Götalandsregionen när interna resurser inte räcker till.
Intern identifierare: RS 2024-05033
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 73110000 Forskning, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (3)
Intern identifierare: 1593314-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation Område Monitorering
Intern identifierare: 1648592-1
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 73110000 Forskning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation Område Projektledare
Intern identifierare: 1652339-2