Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Brogården, nybyggnad av särskilt boende och lokal för hemtjänsten
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar rivning av byggnader samt uppförande av ny byggnad för särskilt boende, hemtjänstlokal och utemiljö. Det särskilda boendet ska omfatta 4 avdelningar med 10 bostäder i varje samt gemensamma ytor och personalutrymmen. Hemtjänstlokalen omfattar kontor, omklädningsdel och konferensdel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45211200 Byggnation av servicehus, 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen