305569-2020 - ResultatSverige-Filipstad: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partnering Simhall i Filipstad
Referensnummer: 2004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en Partnering där vi tillsammans kan ta fram olika förslag. Partneringen ska ge underlag till politiken för beslut om simhallens framtid.
Entreprenaden består av tre (3) faser, översiktligt förklarat:
Utredningsfas, Fas 1 framtagande av handlingar för politiskt beslut och Fas 2 produktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen