Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten inkl material
Referensnummer: 22/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ronneby kommuns, AB Ronneby Industrifastigheter och AB Ronnebyhus behov av golvarbeten för löpande reparations-, underhålls- och ändringsarbeten.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2022-12-31 .
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44112200 Golvbeläggningar, 45432100 Golvläggning och beläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen