Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenser
Referensnummer: 21/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48218000 Programvara för licenshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus har för avsikt att teckna avtal med en licenspartner som ska försörja Akademiska Hus med Licenser, Support och Underhåll samt Produktnära tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering, 72222300 IT-tjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen