2. Förfarande
Förfarande
Titel: Instrument och reagens för molekylär blodsmittescreening (NAT) av blodgivare
Beskrivning: Upphandling av instrument och reagens för molekylär blodsmittescreening (NAT) av blodgivare.
Intern identifierare: 2025-O000608
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Se administrativa föreskrifter
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000