2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggservicearbeten och mindre entreprenader
Beskrivning: Båstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende byggservicearbeten och mindre entreprenader. Förfrågan omfattar tecknande av ramavtal med entreprenör för utförande av byggservicearbeten inom Båstad kommun. Ramavtalet omfattar byggnadsrelaterade arbeten inom fastighetsunderhåll av planerad och akut karaktär. Entreprenadarbeten för ny-, om- och tillbyggnad kan förekomma.
Intern identifierare: KS000369/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000