Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: KS2019/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattas av sex (6) delområden;
1. Reklambyråtjänster inkl. grafisk formgivning
2. Event och mässor
3. Film och rörlig bild
4. Fotograftjänster
5. Uppföljning, utvärdering och undersökningar
6. Skribenttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 948 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen