Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för gatuinformation
Referensnummer: T2018-01249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla ett system för hantering av gatuinformation. Den precisa omfattning och beskrivning av efterfrågad tjänst framgår av övriga upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen