305830-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara för tidsredovisning eller personal
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling personalplaneringssystem
Referensnummer: ST 2019-153 / 241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av personalplaneringssystem för Kulturhuset Stadsteatern.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen