305835-2022 - ResultatSverige-Örebro: Uthyrning av båtar med besättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning av sjöar och våtmarker
Referensnummer: 629-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60653000 Uthyrning av båtar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Länsstyrelsen") inbjuder till anbudsgivning avseende kalkning av sjöar och våtmarker med båt.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Kravspecifikation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44921210 Kalkmjöl, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen