Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expertstöd/Arkitekt inom TDM
Referensnummer: Af-2019/00298859
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen inbjuder er att inkomma med anbud i denna upphandling av konsultstöd/expertstöd inom Test Data Management (TDM). Arbetsförmedlingen behöver expertkompetens för att fortsätta utvecklingen av förbättrat TDM-stöd i IT-organisationen. Förbättringsarbetet kommer att fortsätta under 2019 och 2020 men behovet av expertstöd kommer att vara störst under 2019 och början av 2020 och sedan gradvis minska då anställda resurser gradvis planeras överta arbetsuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen