305864-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-entreprenad för ny räddningsstation i Norrköping
Referensnummer: KS 2023/0400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
På Ljura 1:2 i Norrköping avser kommunen för RTÖG-s räkning uppföra en ny räddningsstation. Entreprenaden innefattar El/svagströms-arbeten i enlighet med förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Kontrakt
Omfattning: På Ljura 1:2 i Norrköping avser kommunen för RTÖG-s räkning uppföra en ny räddningsstation. Entreprenaden innefattar El/svagströms-arbeten i enlighet med förfrågningsunderlag.
Mängd: Kontrakt tecknas med en (1) entreprenör