305916-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farligt avfall 2019/48
Referensnummer: 2019/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling, transport och behandling av farligt avfall.
Inga frågor besvaras under juli månad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90512000 Avfallstransport, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen