2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Överlevnadsdräkter Helikopter
Beskrivning: Som ett led i den kommande upphandlingen av överlevnadsdräkter för piloter och vinschoperatörer avser Sjöfartsverket att bjuda in leverantörer till en leverantörspresentation. Presentationen är en del av en pågående marknadsundersökning och syftar till att bredda upphandlingsgruppens kunskap om vad marknaden kan erbjuda för framtida upphandlingsarbete. Sjöfartsverket önskar därför komma i kontakt med leverantörer som servar, marknadsför och säljer överlevnadsdräkter.
Intern identifierare: 24-02964
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35112000 Räddnings- och nödutrustning, 39525300 Flytvästar