305934-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopisk utrustning
Referensnummer: RS 2020-00441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser endoskopisk utrustning för stel och flexibel endoskopi.
Den omfattar både nyinvesteringar och kompletteringar av befintlig utrustning till operation och mottagningar inom VGR.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen