2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningarbeten i VA SYds medlemskommuner
Beskrivning: Ramavtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal objekt. Avtalet är ett ramavtal för avrop inom VA SYDs medlemskommuner som om möjligt kommer tecknas med tre entreprenörer. Hur arbeten avropas från dessa framgår av denna handling.
Intern identifierare: 25/00374
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i VA SYDs medlemskommuner