2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljett- och CRM-system / Ticketing- and CRM system
Beskrivning: I uppdraget ingår ett biljett- och CRM-system för hantering av försäljning, biljetter, CRM och analys. Beställaren avser teckna avtal med en (1) Leverantör. The assignment includes a ticketing and CRM system for managing sales, ticketing, CRM and analysis. With the procurement, the Opera intends to sign an agreement with one (1) Supplier.
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring, 72212481 Programvaruutvecklingstjänster för försäljning eller marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000