306002-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter - Projektledning
Referensnummer: 22/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av projektledande konsulter till Akademiska Hus verksamhet på ramavtal. Ramavtalen avser avrop upp till angivna avropsgränser. Ramavtal tecknas för olika kategorier och geografiska områden separat.
Kategorierna som ingår är:
- Projektledning och projekteringsledning
- Byggledning
- Installationsbyggledning labb
- Besiktning