306043-2024 - Resultat
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussresor med chaufför
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussresor med chaufför
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal gällande bussresor med chaufför. Innefattar resor inom Västerviks kommun, Sverige och utomlands.
Intern identifierareU-018-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKontaktuppgifter