306052-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköpssystem
Referensnummer: KSN-2022-01282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av inköpssystem till de kommunala bolagen. Till en början kommer två bolag att införa inköpssystemet och efterhand kommer troligtvis fler att implementera det här.