306136-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdsmaterial
Referensnummer: 243/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Textilslöjdsmaterial så som tyger, garn och tråd samt sytillbehör så som nål, sax, markeringspenna etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 39500000 Textilvaror, 39560000 Diverse textilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen