2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar grunduppdrag för Bevakningstjänster samt närliggande tjänster som kan avropas under avtalstiden för Helsingborgs stad och medverkande bolag. Grunduppdragen är larmutryckning, inre och yttre rondering, stationär bevakning, hundförare, skyddsvakt, ordningsvakt och personskydd.
Intern identifierare: 505/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bevakningstjänster