306233-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för bevakningstjänster som bland stationär bevakning, ronderande bevakning och larmutryckning till Helsingborgs stad, Öresundskraft AB, Räddningstjänsten Skåne Nordväst, Helsingborgs Arena & Scen AB samt AB Helsingborgshem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen