Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefs- och specialistrekrytering
Referensnummer: LD18/03895
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget Dalarna har behov av stöd vid rekrytering av chefer och specialister till Landstingets verksamhet. Upphandlingen omfattar Executive Search och Second Opinion.
Upphandlingen genomförs med selektivt förfarande vilket innebär att detta är en inbjudan att ansökan om att få lämna anbud.
Välkomna med Ert anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen