Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning i Ljungby kommun
Referensnummer: AVT 2019-0033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjningstjänster för Ljungby kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen