306307-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Organisationskonsulter
Referensnummer: 17/249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
- Organisations- och verksamhetsutveckling, analys samt i vissa fall införande.
- Arbete med strategiska frågeställningar samt styrning för att uppnå effektivitet
- Förändrings-, process- och projektledning
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende Organisationskonsulter.
Omfattning
Organisations- och verksamhetsutveckling, analys samt i vissa fall införande.
Arbete med strategiska frågeställningar samt styrning för att uppnå effektivitet
Förändrings-, process- och projektledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen